בדק בית

בדק בית – למה כדאי לבדוק לעומק נכס לפני שקונים אותו?

אם אתם נמצאים היום בעיצומו של החיפוש אחר הדירה שתשמש אתכם בשנים הקרובות, כדאי שתדעו שאפשר להבין את הדילמה שלכם.
לקנות דירה, עבור רבים מאיתנו, זה צעד מאוד משמעותי, כי מי לא עובד קשה כדי לממן את קנייתו של הנכס שלו?
מכאן גם נובע הצורך להבטיח שאנחנו קונים דירה שתהיה כמה שיותר יציבה, איכותי וטובה, כי מה פתאום שנקנה נכס שיש בו ליקויים שונים?
מצד שני, האם באמת תוכלו לזהות ליקויי בניה לבד?
והאם באמת זה שלא מזמן צבעו את הדירה וסיידו אותה בצורה מקצועית זה מעיד על מה שיש מאחורי הקירות?
התשובה היא כמובן לא, ולכן שירותי בדק בית הם מסוג אותם השירותים שפירוש לא כדאי לכם לוותר עליהם.

בדק בית – בודקים כל מה שאפשר

ראשית, כדאי שתדעו שאומנם בעבר שירותי בדק בית לא היו נפוצים ומוכרים, אך היום זה בהחלט שירות שרוב רוכשי הדירות לא היו מוכנים לוותר עליו. בדק בית
שירותי בדק בית, אם הם מוזמנים מחברה מקצועית ומובילה, כוללים את הבדיקה של כל מה שיש בדירה, כולל מערכות אינסטלציה, חשמל, ריצוף, איטום ועוד.
יבדקו אפילו את ארון החשמל בדירה, את השקעים שיש בה ואת הצנרת על כל מרכיביה השונים. בדק בית זה שירות שגם יכלול את בדיקת חיפויי הקירות מבפנים ומבחוץ והכול במטרה לגלות האם יש ליקוי בניה שמישהו צריך לקחת עליהם אחריות.

בדק בית – בודקים את הדירה גם אחרי ולפני תמ"א 38

בשנים האחרונות ניתן לראות שבכל הארץ יש פרויקטים רבים הן של תמ"א 38 והן של פינוי בינוי. לכן ברור מדוע גם במצבים כאלה צריך להזמין חברה מקצועית של בדק בית שכן גם כשעושים פינוי בינוי עלולים להתגלות אחר כך לא מעט ליקויים שמי שצריך יהיה לקחת עליהם אחריות הוא בדרך כלל הקבלן.
אם חשבתם לרגע שאחרי הזמנת שירות של בדק בית רק תקבלו דו"ח שתוכלו להראות לקבלן, כדאי שתדעו שזה הרבה מעבר לכך. למעשה דו"ח של בדק בית כולל נתונים ספציפיים על הדירה, תצלומים שמוכיחים את הדברים, פירוט המלצות לתיקון המצב וגם עלויות. יתרה מכך, דו"ח כזה גם יוכל להיות קביל בבית המשפט במידת הצורך ולכן ברור מדוע רוב הקבלים שמקבלים דו"ח כזה לוקחים על עצמם את האחריות. זה אומר שהם יתקנו עבורכם את כל הליקויים שיש בדירה, מה שאומר שתוכלו להיכנס לגור בנכס חדש, מסודר ותקין.